Interdisciplinaire samenwerking voor betere diagnostiek, behandeling en patiëntresultaten
€399,- MHG en €499,- THK
zaterdag 28-03-2026
ACTA, Amsterdam
09:00 - 17:00
5
5.5
De sprekers worden binnenkort bekendgemaakt.
De grens tussen parodontologie en orthodontie is in de dagelijkse praktijk vaak dunner dan we denken. Patiënten met parodontale problemen hebben regelmatig ook een orthodontische component – en omgekeerd. Een goede samenwerking tussen deze twee disciplines kan het verschil maken tussen behoud en verlies van gebitselementen, een voorspelbaar resultaat of een langdurig traject met complicaties.
Tijdens dit congres brengen we parodontologie en orthodontie letterlijk samen op het podium. Vanuit beide invalshoeken bespreken we veelvoorkomende én complexe situaties: van recessies door orthodontische krachten tot de behandeling van white spots, van autotransplantatie bij jonge en volwassen patiënten tot het gebruik van aligners bij parodontale problematiek. Ook actuele thema’s zoals snurkbeugels (MRA’s) en interdisciplinaire behandelplanning komen uitgebreid aan bod.
Deze dag biedt u praktische inzichten die u direct kunt toepassen in uw eigen werk. U leert niet alleen beter herkennen wanneer specialistische zorg nodig is, maar ook hoe u als tandarts of mondhygiënist kunt bijdragen aan optimale uitkomsten voor uw patiënten. Het congres biedt daarnaast volop gelegenheid om vragen te stellen aan experts, te netwerken met collega’s en kennis te maken met nieuwe inzichten en technieken. Samen zorgen we voor een stevig fundament onder de mondzorg, want parodontologie en orthodontie versterken elkaar.
Moderatoren: Monique Danser en Nicoline van der Kaaij
09:00
Ontvangst en registratie
09:30
Welkom
09:40
Lezing 1 - Paro en ortho: wat hebben we aan elkaar? Sprekers: dr. Monique Danser
10:10
Ochtendpauze
10:40
Lezing 2 - Recessies: een paro of ortho probleem? Sprekers: dr. Simone Cortellini
11:40
Lezing 3 - Autotransplantatie – samenwerking tussen 3 specialisaties Sprekers: Greta Bacionyte, Jochem Lemain-Klein Meulekamp, Joris van den Boom
12:40
Lunch
13:40
Lezing 4 - Paro onder controle: durven we te alignen? Sprekers: Lotte Veldhuijzen van Zanten
14:10
Lezing 5 - White Spot Laesies binnen de orthodontie: Preventie & Therapie Sprekers: dr. Nicoline van der Kaaij
14:55
Middagpauze
15:25
Lezing 6 - Snurkbeugels (MRA): de samenwerking tussen disciplines Sprekers: dr. Peter Wetselaar, Petra Zuurbier
16:25
Afsluiting en borrel
dr. Monique Danser
dr. Simone Cortellini
Greta Bacionyte
Jochem Lemain-Klein Meulekamp
Joris van den Boom
Lotte Veldhuijzen van Zanten
dr. Nicoline van der Kaaij
dr. Peter Wetselaar
Petra Zuurbier
dr. Monique Danser
dr. Simone Cortellini
Greta Bacionyte
Jochem Lemain-Klein Meulekamp
Joris van den Boom
Lotte Veldhuijzen van Zanten
dr. Nicoline van der Kaaij
dr. Peter Wetselaar
Petra Zuurbier
Verbonden aan ACTA
Unieke leergangen in Endodontologie en Implantologie
Korte lijnen met professionals uit de tandheelkunde