€399,- MHG en €499,- THK
zaterdag 06-06-2026
5
ACTA, Amsterdam
09:00 - 17:00
5
5
5
Snurken en obstructieve slaapapneu (OSA) komen veel voor, en mondzorgverleners spelen een belangrijke rol in het tijdig herkennen van signalen en in het begeleiden van deze patiënten. Dit congres biedt u de kans om uw expertise te verdiepen en met meer zekerheid bij te dragen aan het zorgpad rondom patiënten met snurken en/of OSA.
Tijdens deze inspirerende dag krijgt u verdiepend inzicht in het volledige behandeltraject met een mandibulair repositie-apparaat (MRA): van indicatiestelling en registratie van mandibulaire protrusie tot technische aandachtspunten, monitoring en nazorg. U leert hoe u bijwerkingen zoals TMD‑klachten en tandverplaatsing vroegtijdig herkent en hoe u effectief samenwerkt binnen het multidisciplinaire team.
Daarnaast verkennen we de bredere zorgorganisatie rondom apneupatiënten, de invloed van OSA op mondgezondheid en de verschillende behandelopties, waaronder de bi-maxillaire osteotomie.
Met prikkelende lezingen en praktijkgerichte workshops gaat u naar huis met nieuwe inzichten, direct toepasbare vaardigheden en een versterkte rol in de zorg voor patiënten met snurken en/of obstructieve slaapapneu.
Moderator: prof. dr. Ghizlane Aarab
Doelgroep: tandartsen en mondhygiënisten
09:00
Ontvangst en registratie
09:30
Opening en welkom
09:40
Lezing 1 - OSA bij volwassenen: diagnostiek en behandeling Sprekers: dr. Marjolein van Looij
10:20
Lezing 2 - Interdisciplinair samenwerken: de mondzorgverlener als poortwachter bij de zorg voor snurk- en OSA-patiënten Sprekers: dr. Herre Reesink
10:55
Ochtendpauze
11:15
Lezing 3 - De mondgezondheid van OSA-patiënten Sprekers: Joey Chung
11:50
Lezing 4 - Het behandeltraject met een mandibulair repositie-apparaat (MRA) Sprekers: prof. dr. Ghizlane Aarab
12:25
Lezing 5 - Bimaxillaire osteotomie (MMA) bij OSA: een structurele oplossing vanuit de kaak Sprekers: dr. Jean-Pierre Ho
13:00
Lunch
14:00
Keuzeprogramma met workshops - Ronde 1
15:00
Middagpauze
15:20
Keuzeprogramma met workshops - Ronde 2
16:20
Borrel
prof. dr. Ghizlane Aarab
dr. Marjolein van Looij
dr. Herre Reesink
Joey Chung
dr. Jean-Pierre Ho
Maryam Raoof
Duygu Cosgun-Demirci
Natalia Sladeckova
Marisol Reyes Sevilla
Ginger Bousché
Petra Zuurbier
prof. dr. Ghizlane Aarab
dr. Marjolein van Looij
dr. Herre Reesink
Joey Chung
dr. Jean-Pierre Ho
Maryam Raoof
Duygu Cosgun-Demirci
Natalia Sladeckova
Marisol Reyes Sevilla
Ginger Bousché
Petra Zuurbier
Verbonden aan ACTA
Unieke leergangen in Endodontologie en Implantologie
Korte lijnen met professionals uit de tandheelkunde